KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13207260
*
nr 1320 7260
Herbert Walås
(1912-2003), Sverige
Akvarell, Signerad, 53x13 cm
Herbert Walås, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2020
kl 18:13:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/4 17:55:21
1
350 kr
20/4 18:03:02
2
350 kr
20/4 18:03:02
1
350 kr (Budbetjänt)
20/4 18:08:21
3
Vinnande bud
20/4 18:08:36
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Herbert Walås
Herbert Walås, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.
Läs mer om Herbert WalÃ¥s
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller herbert walås svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01
-
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:06
-
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13
*
Herbert Walås
Herbert Walås, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Herbert WalÃ¥s
nr 1320 7260
Herbert Walås
(1912-2003), Sverige
Akvarell, Signerad, 53x13 cm
Herbert Walås, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/4 17:55:21 | 1 | 350 kr |
20/4 18:03:02 | 2 | 350 kr |
20/4 18:03:02 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
20/4 18:08:21 | 3 | Vinnande bud |
20/4 18:08:36 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Herbert Walås
Herbert WalÃ¥s, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.Läs mer om Herbert WalÃ¥s
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller herbert walås svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01 -
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:06 -
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45 -
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13